Dzień Edukacji Finansowej | Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami

Dzień Edukacji Finansowej

ludzie
-

3.edycja DEF odbędzie się 18 października 2023 roku w formule hybrydowej – stacjonarnie na GPW oraz online. Szczegóły agendy oraz rejestracja rozpoczną się we wrześniu, ale już teraz zarezerwujcie dla nas ten dzień!

Celem Dnia Edukacji Finansowej jest upowszechnianie wiedzy oraz wzrost kompetencji naszego społeczeństwa w zakresie edukacji z tego obszaru. Aby go osiągnąć, w programie wydarzenia znajdują się liczne prelekcje dotyczące zasad działania rynku kapitałowego, inwestowania na giełdzie, ale również zarządzania finansami osobistymi, kształtowania postaw przedsiębiorczych, czy cyberbezpieczeństwa. Uwagę poświęcamy także zagadnieniom związanym z psychologią inwestowania, czy problematyce podejmowania rozmów z młodzieżą i dziećmi o finansach. Ważnym punktem agendy jest debata ekspercka, podczas której poruszane są ważne i aktualne tematy. Podczas DEF nie może także zabraknąć prezentacji projektów z zakresu edukacji ekonomicznej realizowanych przez Fundację oraz jej Partnerów.

Program wydarzenia podzielony jest na moduły kierowane do różnorodnych grup odbiorców:

  • studentów i początkujących inwestorów,
  • nauczycieli  i rodziców,
  • dorosłych i  seniorów.

Dzięki synergii licznych Patronów i Partnerów – instytucji publicznych, instytucji rynku kapitałowego, spółek giełdowych, biur i domów maklerskich, uczelni ekonomicznych, blogerów finansowych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką ekonomii i finansów – którzy dzielą się swoją ekspercką wiedzą i doświadczeniem, możemy uczestnikom wydarzenia zapewnić bogaty, kompleksowy i odpowiadający na aktualne wyzwania program merytoryczny.

Dzień Edukacji Finansowej organizowany jest od 2021 roku.