Karolina Korytko | Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami

młoda konieta w swetrze i okularach
Karolina Korytko
Prawnik, aplikant radcowski, KSZ Smart Legal

Karolina Korytko jest prawnikiem i zarazem aplikantem radcowskim w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w zakresie prawa rynku kapitałowego.
Przed dołączeniem do Zespołu Kancelarii w 2020 r. Karolina pracowała w Dziale Prawa Rynku Kapitałowego jednej z warszawskich kancelarii, specjalizującej się m.in. w prawnej i regulacyjnej obsłudze instytucji finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem działalności firm inwestycyjnych oraz towarzystw funduszy inwestycyjnych.
W Kancelarii KSZ Karolina bierze udział przede wszystkim w obsłudze i wsparciu regulacyjnym towarzystw funduszy inwestycyjnych, domów maklerskich oraz Fintechów, a także we wdrażaniu w działalności podmiotów rynku finansowego nowelizacji prawnych, w tym w zakresie zrównoważonego rozwoju. Na swoim koncie ma również udział w postępowaniach licencyjnych przed Komisją Nadzoru Finansowego, w tym w zakresie działalności dostawców usług finansowania społecznościowego, a także bierze aktywny udział w procesach legislacyjnych regulacji rynku kapitałowego. Posiada również doświadczenie jako audytor wewnętrzny towarzystw funduszy inwestycyjnych, oraz specjalista ds. ochrony danych osobowych w tychże.
W 2022 r. Karolina ukończyła „Podyplomowe Studia Bankowości i Finansów dla Prawników” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
W czasie wolnym Karolina najchętniej sięga po dobrą książkę fantasy lub do wyszukiwarki tanich biletów lotniczych. Cały rok czeka na Święta.