Polityka wynagrodzeń TFI – prawo pracy i ubezpieczenia społeczne | Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami

Polityka wynagrodzeń TFI – prawo pracy i ubezpieczenia społeczne

Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami
12.02.2018
-

Szkolenie jest adresowane dla tych wszystkich TFI, które zatrudniają pracowników na stosunkach pracy. Adresatem szkoleń są osoby odpowiedzialne za budowanie i wprowadzania wewnętrznych zasad wynagradzania, odpowiedzialne za opracowanie i wdrożenie polityki wynagrodzeń oraz kształtowanie regulaminów wynagradzania, czy premiowania.

Jednym z obowiązków TFI jest kształtowanie polityki wynagrodzeń wedle kryteriów przyjętych i wymaganych przez ustawodawcę. Kryteria te powinny być stosowane także do osób pozostających w zatrudnieniu pracowniczym. Zasady wynagradzania kształtowane w polityce wynagrodzeń powinny również uwzględniać wymogi wymagane przepisami prawa pracy. Na szkoleniu poruszone zostaną sposoby budowania systemów premiowych z uwzględnieniem przepisów prawa pracy. Prowadzący szkolenie przedstawią specyfikę budowania regulacji premiowych dla osób zatrudnionych na stosunku pracy z uwzględnieniem orzecznictwa sądów pracy. Dodatkowo szkolenie obejmuje także problematyką ubezpieczeń społecznych w kontekście zaplanowanego zniesienia limitu składek ZUS.

Celem szkolenia jest zwrócenie uwagi na pracowniczy aspekt zatrudnienia w TFI, konieczność jego uwzględnienia przy spełnianiu wymogów dotyczących budowy polityki wynagrodzeń, a także wskazanie możliwości rozwiązań płacowych z uwzględnieniem zmian w zakresie obowiązków składkowych na ubezpieczenia społeczne.

Szkolenie prowadzone będzie w formie wykładu z wykorzystaniem prezentacji. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość aktywnego dialogu z prowadzącymi oraz wymiany doświadczeń.

Prawnicy Kancelarii WOJEWÓDKA I WSPÓLNICY posiadają bogate doświadczenie w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. W rankingach prestiżowej brytyjskiej firmy Chambers & Partners oraz The Legal 500 EMEA, Kancelaria w latach 2008-2017 rokrocznie klasyfikowana była w czołówce polskich podmiotów specjalizujących się w prawie pracy. Prawnicy dedykowani do przeprowadzenia szkolenia obecni są w prasie fachowej oraz najważniejszych dziennikach publikujących artykuły poruszające zagadnienia prawa pracy, gdzie na bieżąco komentują projekty oraz zmiany w zakresie prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych.

Program
  1. Wymogi dotyczące zasad wynagradzania w działalności TFI - obowiązek opracowania i wdrożenia polityki wynagrodzeń.
  2. Specyfika zatrudnienia pracowniczego w TFI.
  3. Obowiązki TFI związane z zatrudnianiem i wynagradzaniem osób w zatrudnieniu pracowniczym.
  4. Konstruowanie świadczeń premiowych dla pracowników:
    1. premia regulaminowa vs. uznaniowe nagrody – kiedy pracownik może dochodzić wypłaty premii w sądzie pracy;
    2. warunki premiowe – jak powinny być ukształtowane;
    3. regulowanie przypadku pomniejszania lub pozbawiania prawa do premii w świetle zasad prawa pracy.
  5. Dostosowanie polityki wynagrodzeń do wymogów rozporządzenia ministra finansów z 30 sierpnia 2016 roku z uwzględnieniem przepisów prawa pracy.
  6. Zniesienie limitów na ubezpieczenia społeczne w 2019 roku – co czeka zatrudnionych  i pracodawców.

    Mariusz Kołacki

    Mariusz Kołacki
    Mariusz Kołacki
    Doradca podatkowy

    Mariusz jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz podmiotów z sektora finansowego.

    W swojej pracy zawodowej doradza zarówno towarzystwom funduszy inwestycyjnych jak i inwestorom prowadzącym działalność za pośrednictwem struktur obejmujących fundusze inwestycyjne.   

    Wspierał merytorycznie instytucje biorące udział w konsultacjach społecznych ustaw wpływających na działalność funduszy inwestycyjnych, a także przygotowywał na rzecz TFI procedury ograniczające ryzyko podatkowe.

    Mariusz jest absolwentem Wydziały Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.  

    Elżbieta Smirnow

    Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami
    Elżbieta Smirnow
    Radca prawny, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
    • Członkowie i Podmioty wspierające IZFiA – 550 zł/osoba
    • Instytucje nie należące do IZFiA – 650 zł/osoba

    Opłatę należy uiścić PRZED SZKOLENIEM przelewem na rachunek Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, w Banku Pekao SA, nr 25 1240 6045 1111 0000 4744 4001.

    W tytule przelewu należy zamieścić następujące informacje: "Szkolenie Polityka wynagrodzeń - 12 lutego 2018r." oraz nazwisko i imię uczestnika/uczestników.

    Dokumentem rozliczeniowym płatności za szkolenie będzie wystawiana przez Izbę Faktura (nie jest to jednak faktura VAT).

    Szkolenie - certyfikaty bez PDF

    Uczestnictwo w szkoleniu potwierdzone zostanie certyfikatem, który będzie mógł być wykorzystany w celu udokumentowania doskonalenia umiejętności zawodowych m.in. przez radców prawnych i adwokatów.