Umowy outsourcingowe w TFI | Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami

Umowy outsourcingowe w TFI

zdjęcie plus dwa logotypy
10.09.2024
-

REJESTRACJA NA SZKOLENIE ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.

"Umowy outsourcingowe w TFI” to kompleksowe i praktyczne szkolenie skierowane do zarządów TFI oraz osób w organizacji spółki odpowiedzialnych za nawiązywanie i bieżące zarządzanie relacjami umownymi z zewnętrznymi dostawcami usług kluczowych. Program szkolenia obejmuje omówienie wszystkich  aspektów związanych z outsourcingiem, począwszy od kwalifikacji umów z dostawcami jak i proces zawierania umów outsourcingowych aż po strategie wyjścia z takich relacji. Uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo przeprowadzać proces wyboru i badania kontrahentów, jakie obowiązki spoczywają na compliance oraz IOD TFI, a także jak zarządzać ryzykiem i wymogami ICT oraz BCP w kontekście outsourcingu. Szkolenie poruszy również kwestie odpowiedzialności cywilnej i administracyjnej oraz nadzoru nad działaniem insourcera z ramienia przedstawiciela TFI, uwzględniając aktualne wymogi nadzorcze oraz orzecznictwo. W ramach szkolenia przewidziano także sesję Q&A, umożliwiającą uczestnikom omówienie konkretnych problemów i wyzwań z jakimi się mierzą.

Program
  1. Wprowadzenie – Outsourcing w TFI – zarys uwarunkowań.
  2. Outsourcing procesów „istotnych” i „nieistotnych” – jakie reżimy regulacyjne stosujemy do różnych rodzajów umów. Łańcuchy outsourcingowe.
  3. Proces wyboru i badania podmiotu z jakim TFI chce współpracować.
  4. Treść umowy – wymogi regulacyjne i dobre praktyki.
  5. Odpowiedzialność compliance i IOD TFI w „układaniu” procesów dostawcy.
  6. Szczególne zasady outsourcingu: zarządzanie aktywami, wycena oraz zarządzanie ryzykiem.
  7. Rola risk managera wobec dostawcy.
  8. Wymogi ICT i BCP  obowiązujące w TFI wobec procesu outsourcingu – jak stosować DORA oraz komunikat chmurowy wobec dostawcy.
  9. Czym jest w praktyce „strategia wyjścia” w relacji z dostawcą.
  10. Stały nadzór TFI nad działaniem insourcera – wymogi nadzorcze oraz orzecznictwo WSA.
  11. Odpowiedzialność cywilna między stronami i odpowiedzialność wobec uczestników funduszu.
  12. Odpowiedzialność administracyjna TFI za nieprawidłowości w działaniu kontrahenta.
  13. Q&A.

    Kacper Czyżewski

    Kacper Czyżewski
    Kacper Czyżewski
    Radca prawny, Karwasiński Szpringer i Wspólnicy sp.j.

    Kacper Czyżewski jest radcą prawnym posiadającym doświadczenie w obszarze regulacji rynku kapitałowego, ze szczególnym uwzględnieniem doradztwa w zakresie regulacyjnych aspektów działalności firm inwestycyjnych, towarzystw funduszy inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych oraz emitentów papierów wartościowych, a także w zakresie zarządzania ryzykiem. Od początku kariery zawodowej zdobywał doświadczenie w kancelarii prawnej specjalizującej się w prawnej i regulacyjnej obsłudze instytucji finansowych oraz w ramach zatrudnienia w towarzystwach funduszy inwestycyjnych na stanowisku Risk Managera. 

    Uczestniczył w licznych postępowaniach licencyjnych prowadzonych przed Komisją Nadzoru Finansowego dotyczących działalności firm inwestycyjnych, agentów firm inwestycyjnych, towarzystw funduszy inwestycyjnych, zarządzających alternatywnymi spółkami inwestycyjnymi czy dostawców usług crowdfundingowych. Doradzał również spółkom przy procesach emisji akcji i pozyskiwania finansowania w ramach oferty publicznej oraz pośrednikom kredytowym w działalności udzielania kredytów konsumenckich. W dotychczasowej karierze zawodowej wspierał podmioty z branży innowacji na rynku finansowym (FinTech) w zakresie działalności platform crowdfundingowych, wdrożenia usług wykorzystujących chmurę obliczeniową, tokenizacji aktywów oraz w projektach obejmujących wykorzystanie sztucznej inteligencji w działalności inwestycyjnej.

    Kacper jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

    Michał Karwasiński

    Michał Karwasiński
    Michał Karwasiński
    Radca prawny, Partner, Karwasiński Szpringer i Wspólnicy sp.j.

    Jest radcą prawnym, posiadającym kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze rynku finansowego, w tym doradztwa regulacyjnego i zarządzania ryzykiem. Założyciel i wspólnik KSZ Smart Legal – innowacyjnej kancelarii prawnej wspierającej instytucje finansowe w regulacyjnym procesie transformacji cyfrowej. Karierę zawodową rozpoczynał w UKNF, gdzie przez 3 lata pracował jako prawnik i analityk finansowy w Pionie Nadzoru Rynku Kapitałowego, na następnie współpracował z kancelarią prawną specjalizującą się w obsłudze instytucji finansowych, gdzie przez przeszło 8 lat budował kompetencje obsługi rynku usług maklerskich, zarządzania aktywami oraz nowych technologii. Ponadto przez ponad 3 lata pracował na stanowisku Risk Managera w jednym z bankowych towarzystw funduszy inwestycyjnych, zdobywając praktyczne umiejętności z zakresu zarządzania ryzykiem. Mecenas Karwasiński jest absolwentem finansów na Wydziale Zarządzania UW oraz prawa na WPiA UW. Ukończył ponadto studia doktoranckie na WPiA UW oraz roczny kurs prawa amerykańskiego w Center for American Law Studies, współorganizowany przez University of Florida. Kompetencje menadżerskie miał okazję zdobywać także w Management Centre Innsbruck w Austrii, gdzie studiował jako stypendysta programu Erazmus. Posiada bogate doświadczenie szkoleniowe i warsztatowe.

    Jakub Szpringer

    Jakub Szpringer
    Jakub Szpringer
    Radca prawny, Partner, Karwasiński Szpringer i Wspólnicy sp.j.
    Radca prawny, którego praktyka obejmuje doradztwo w zakresie regulacji rynku finansowego, transakcji kapitałowych oraz projektów IT. Założyciel i wspólnik KSZ Smart Legal – innowacyjnej kancelarii prawnej wspierającej instytucje finansowe w regulacyjnym procesie transformacji cyfrowej. Przed założeniem KSZ Smart Legal doskonalił swoje umiejętności między innymi jako wspólnik w kancelarii specjalizującej się obsłudze branży finansowej oraz jako dyrektor działu prawnego w towarzystwie funduszy inwestycyjnych. Posiada bogate doświadczenie doradztwie regulacyjnym w zakresie prawa rynku kapitałowego oraz reprezentowaniu klientów w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego. Specjalizuje się także w procesach emisji papierów wartościowych oraz transakcjach typu venture capital. Pomaga również start-upom tworząc dla nich zaplecza prawne w obszarze innowacyjnych przedsięwzięć na rynku finansowym oraz technologicznym. Jest absolwentem ekonomii w Szkole Głównej Handlowej oraz prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Posiada także licencję doradcy restrukturyzacyjnego.

    Szkolenie - koszty szkolenia 650/750

    • Członkowie i Podmioty wspierające IZFiA – 650 zł + VAT/osoba
    • Instytucje niezrzeszone w IZFiA – 750 zł + VAT/osoba

    Osoby zarejestrowane na szkolenie, po odbyciu szkolenia i potwierdzeniu uczestnictwa, otrzymają pod swoim adresem e-mail fakturę VAT. Płatność wynagrodzenia za szkolenie odbywała się będzie przelewem na rachunek bankowy i w terminie na niej wskazanym. W tytule przelewu należy wskazać numer faktury VAT.

    Szkolenie - certyfikaty

    Uczestnictwo w szkoleniu potwierdzone zostanie certyfikatem, który będzie mógł być wykorzystany w celu udokumentowania doskonalenia umiejętności zawodowych m.in. przez radców prawnych i adwokatów.

    Certyfikat będzie przesłany uczestnikom mailem w formacie PDF.