Zastosowanie nowoczesnych technologii na rynku kapitałowym i rynku funduszy inwestycyjnych - część II | Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami

Zastosowanie nowoczesnych technologii na rynku kapitałowym i rynku funduszy inwestycyjnych - część II

Zastosowanie nowoczesnych technologii na rynku kapitałowym i rynku funduszy inwestycyjnych
22.09.2021
-

Szkolenie będzie zorganizowane w formie prezentacji połączonej z dyskusją, z udziałem przedstawicieli rynku finansowego i technologii.

Szkolenie odbędzie się w formie online. Zapisani uczestnicy otrzymają link do logowania się do pokoju szkoleń. Nie jest wymagane instalowanie dodatkowego oprogramowania, jak również hasła dostępu. Z sytemu można korzystać poprzez przeglądarkę internetową.

Sektor finansowy najszybciej absorbuje technologie cyfrowe i jest kołem zamachowym rozwoju cyfrowej gospodarki.

Potencjał nowych technologii związany z wykorzystaniem m.in. mechanizmów sztucznej inteligencji, big data, technologii blockchain, robotyzacji, czy przenoszenia się do chmury, to zarówno sposób na ograniczenie kosztów, jak i sposób na zbudowanie nowej oferty produktowej, i kanałów dostępu dla klientów.

Szkolenie nakierowane jest na omówienie potencjału technologii cyfrowych w rozwoju rynku funduszy inwestycyjnych. Warsztaty związane z trendami w implementacji nowych technologii poprowadzą reprezentanci rynku finansowego, dostawcy technologii i przedstawiciele innych sektorów.

Szkolenie zorganizowane przy współpracy z:

Program

Szkolenie odbędzie w trakcie dwóch dni podczas których program będzie zróżnicowany, jak również poszczególne moduły poprowadzą doświadczeni eksperci.

22 września

  1. Chmura i regulacje – Michał Jaworski, Microsoft
  2. Umowy wdrożeniowe na system IT  – dobre praktyki zgodne z wytycznymi KNF – KSZ Smart Legal
  3. Jak zbudować TFI jako organizację data-driven – Rafał Manij, GetInData
    Big Data, Data Science, AI i Machine Learning to pojecia, ktore zawladnely pierwszymi stronami gazet, juz nie tylko w prasie technologicznej. Postęp technologiczny w zakresie analizy danych, który obserwujemy od kilku lat jest przedmiotem dyskusji zarówno na zebraniach zarządów jak i  w biurowych kuchniach. W trakcie szkolenia spróbujemy odczarować niektóre pojęcia i pokazać jak możemy zacząć korzystać z korzyści jakie ze sobą niosą dane
    W trakcie spotkania omówimy:
    • co to znaczy organizacja data-driven
    • jak wdrażać kulturę organizacyjna opartą o danych
    • proces przetwarzania danych i co się za tym procesem kryje
    • elementy środowiska analitycznego
  4. Kryptowaluty i stablecoiny w portfelu funduszy inwestycyjnych – krajobraz regulacyjny – KSZ Smart Legal
  5. Rozwiązania blockchain – możliwość wykorzystania przez TFI jako trwały nośnik – uwarunkowania technologiczne  – Michał Legumina, Atende

    Michał Karwasiński

    Michał Karwasiński
    Michał Karwasiński
    Radca prawny, Partner, Karwasiński Szpringer i Wspólnicy sp.j.

    Jest radcą prawnym, posiadającym kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze rynku finansowego, w tym doradztwa regulacyjnego i zarządzania ryzykiem. Założyciel i wspólnik KSZ Smart Legal – innowacyjnej kancelarii prawnej wspierającej instytucje finansowe w regulacyjnym procesie transformacji cyfrowej. Karierę zawodową rozpoczynał w UKNF, gdzie przez 3 lata pracował jako prawnik i analityk finansowy w Pionie Nadzoru Rynku Kapitałowego, na następnie współpracował z kancelarią prawną specjalizującą się w obsłudze instytucji finansowych, gdzie przez przeszło 8 lat budował kompetencje obsługi rynku usług maklerskich, zarządzania aktywami oraz nowych technologii. Ponadto przez ponad 3 lata pracował na stanowisku Risk Managera w jednym z bankowych towarzystw funduszy inwestycyjnych, zdobywając praktyczne umiejętności z zakresu zarządzania ryzykiem. Mecenas Karwasiński jest absolwentem finansów na Wydziale Zarządzania UW oraz prawa na WPiA UW. Ukończył ponadto studia doktoranckie na WPiA UW oraz roczny kurs prawa amerykańskiego w Center for American Law Studies, współorganizowany przez University of Florida. Kompetencje menadżerskie miał okazję zdobywać także w Management Centre Innsbruck w Austrii, gdzie studiował jako stypendysta programu Erazmus. Posiada bogate doświadczenie szkoleniowe i warsztatowe.

    Jakub Szpringer

    Jakub Szpringer
    Jakub Szpringer
    Radca prawny, Partner, Karwasiński Szpringer i Wspólnicy sp.j.
    Radca prawny, którego praktyka obejmuje doradztwo w zakresie regulacji rynku finansowego, transakcji kapitałowych oraz projektów IT. Założyciel i wspólnik KSZ Smart Legal – innowacyjnej kancelarii prawnej wspierającej instytucje finansowe w regulacyjnym procesie transformacji cyfrowej. Przed założeniem KSZ Smart Legal doskonalił swoje umiejętności między innymi jako wspólnik w kancelarii specjalizującej się obsłudze branży finansowej oraz jako dyrektor działu prawnego w towarzystwie funduszy inwestycyjnych. Posiada bogate doświadczenie doradztwie regulacyjnym w zakresie prawa rynku kapitałowego oraz reprezentowaniu klientów w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego. Specjalizuje się także w procesach emisji papierów wartościowych oraz transakcjach typu venture capital. Pomaga również start-upom tworząc dla nich zaplecza prawne w obszarze innowacyjnych przedsięwzięć na rynku finansowym oraz technologicznym. Jest absolwentem ekonomii w Szkole Głównej Handlowej oraz prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Posiada także licencję doradcy restrukturyzacyjnego.

    Kacper Czyżewski

    Kacper Czyżewski
    Kacper Czyżewski
    Aplikant Radcowski

    Od początku kariery zawodowej zdobywał doświadczenie w kancelarii specjalizującej się w prawnej i regulacyjnej obsłudze instytucji finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem działalności firm inwestycyjnych i funduszy inwestycyjnych, oraz w ramach zatrudnienia w towarzystwach funduszy inwestycyjnych na stanowisku Risk Managera. Kacper uczestniczył w licznych postępowaniach licencyjnych prowadzonych przed Komisją Nadzoru Finansowego, dotyczących działalności firm inwestycyjnych, agentów firm inwestycyjnych, towarzystw funduszy inwestycyjnych czy zarządzających alternatywnymi spółkami inwestycyjnymi. W dotychczasowej karierze zawodowej doradzał także podmiotom z branży innowacji na rynku finansowym (FinTech) w zakresie działalności platform crowdfundingowych, tokenizacji aktywów oraz w projektach obejmujących wykorzystanie sztucznej inteligencji w działalności inwestycyjnej. Kacper jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbywa aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

    Michał Legumina

    Michał Legumina
    Michał Legumina
    Dyrektor Działu Innowacji i Rozwoju, Atende SA

    Absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.  Ukończył studia Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Wieloletnie doświadczenie w branży informatycznej zdobył w polskich i międzynarodowych firmach IT, świadcząc usługi doradcze i projektując rozwiązania dla sektorów: telekomunikacji, ubezpieczeń, finansów i wielu innych. Jest jednym z pomysłodawców a zarazem głównym architektem oryginalnego rozwiązania ChainDoc firmy Atende S.A., opartym na technologii blockchain. Specjalizuje się w technologiach blockchain oraz Internetu Rzeczy.

    Michał Trzęsiok

    Michał Trzęsiok
    Michał Trzęsiok
    Specjalista ds. Data Science oraz sztucznej inteligencji, IBM Polska

    Michał Trzęsiok jest specjalistą z zakresu wielowymiarowej analizy danych, systemów uczących się (Machine Learning), modelowania matematycznego i sztucznej inteligencji. Przez 19 lat był wykładowcą akademickim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Analiz Gospodarczych i Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie uzyskał stopień doktora ekonomii o specjalności ekonometria i statystyka. Od ponad roku kontynuuje eksplorację pasjonującego świata Data Science pracując w IBM, gdzie odnajduje wiele satysfakcji w pracy na danych rzeczywistych z klientami, których wspiera w wykorzystaniu możliwości sztucznej inteligencji. Jest również rozpoznawany jako dobry mówca, chętnie angażujący się w działania popularnonaukowe, by dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

    Michał Jaworski

    Michał Jaworski
    Michał Jaworski
    Dyrektor ds. strategii technologicznej, Microsoft

    Pracownik z najdłuższym stażem polskiego oddziału Microsoft, w którym pracuje od września 1994 roku, obecnie na stanowisku dyrektora ds. strategii technologicznej (ang. National Technology Officer). Pełni jednocześnie funkcję Członka Zarządu Microsoft sp. z o.o. (od 2013). Wiceprzewodniczący Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Regularnie publikuje w „IT Professional” i „IT w Administracji”.

    Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechaniki Precyzyjnej (1985). Jeśli wrócił z podróży to znaczy, że już planuje następną. Najchętniej znalazłby czas na jeszcze jedną książkę lub dłuższy spacer z psem.

    Rafał Małanij

    Rafał Małanij
    Rafał Małanij
    Business Executive, GetInData

    Rafał jest entuzjastą technologii, który zawsze był zachwycony big data i tym, jaki efekty możemy dzięki nim uzyskać. Karierę w IT rozpoczął ponad 13 lat temu jako pracownik hurtowni danych, a następnie przeszedł do Zarządzania Projektami i Rozwoju Biznesu. Obecnie zaangażowany w projekty z zakresu "data analytics" i "cloud computing".

    Mateusz Pniewski

    Mateusz Pniewski
    Mateusz Pniewski
    CEO TransactionLink

    Mateusz Pniewski jest współzałożycielem i CEO TransactionLink. 

    Mateusz ukończył z wyróżnieniem studia inżynierskie i magisterskie na Uniwersytecie w Cambridge. Następnie zbierał doświadczenie w berlińskich N26 i Rocket Internet. Przez ostatnie dwa lata przed założeniem TransactionLink Mateusz zarządzał projektami w Visie, jednej z największych globalnych instytucji finansowych na świecie. 

    Katarzyna Ożga

    Katarzyna Ożga
    Katarzyna Ożga
    Aplikant Radcowski

    Kasia posiada doświadczenie we współprowadzeniu projektów związanych z projektowaniem optymalnych struktur korporacyjnych i restrukturyzacji przedsiębiorstw, w tym także obsługiwała projekty inwestycyjne związane m.in. z nabywaniem oraz inwestowaniem w nieruchomości. Jako prawnik wewnętrzny międzynarodowej firmy konsultingowej, odpowiadała za przygotowanie i negocjowanie umów dotyczących IT, w tym wdrożeniowych (również w modelach Waterfall i Agile), serwisowo-rozwojowych, hostingowych, licencyjnych i umów dotyczących cloud computing.

    Kasia obecnie odbywa III rok aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie, jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

    Przemysław Janczak

    Przemysław Janczak
    Przemysław Janczak
    Radca prawny

    Przemek posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych i polskich instytucjach finansowych oraz w specjalistycznych kancelariach prawnych w jakich wspierał klientów z branży finansowej przed sądami oraz w kontaktach z nadzorcą. Jako członek komórek compliance oraz in-house lawyer w instytucjach finansowych odpowiadał za kwestie regulacyjne, oraz doradzał w tworzeniu oferty produktowej. Posiada także doświadczenie w strukturyzowaniu transakcji kapitałowych na rynku zarówno publicznym i niepublicznym.

    Przemek ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, jest także absolwentem studiów podyplomowych z zakresu Prawa Nowoczesnych Technologii na Akademii Leona Koźmińskiego.

    Łukasz Piechowiak

    Łukasz Piechowiak
    Łukasz Piechowiak
    Prezes Zarządu Fundacji Lendtech

    Doświadczony manager oraz ekspert fintech & digital lending. Prezes Zarządu Fundacji Lendtech, dyrektor działu analiz w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych oraz pomysłodawca E-commerce Fintech Connect. Współorganizator Kongresu Lendtech - największej konferencji branżowej dla fintech & lendtech w Polsce. W latach 2016-2021 redaktor naczelny serwisu Fintek.pl. Od 2020 roku redaktor naczelny Lendtech.pl. W latach 2013-2016 Główny ekonomista Bankier.pl. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor licznych raportów, publikacji i podcastów w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii finansowych w biznesie m.in. Digital Lending Talks, InsurTalks, Sfintechowani i EF Connect Talks.

    Szkolenie - koszty szkolenia 550/650

    • Członkowie i Podmioty wspierające IZFiA – 550 zł + VAT/osoba
    • Instytucje nie należące do IZFiA – 650 zł + VAT/osoba

    Osoby zarejestrowane na szkolenie, po odbyciu szkolenia i potwierdzeniu uczestnictwa, otrzymają pod swoim adresem e-mail fakturę VAT. Płatność wynagrodzenia za szkolenie odbywała się będzie przelewem na rachunek bankowy i w terminie na niej wskazanym. W tytule przelewu należy wskazać numer faktury VAT.

    Szkolenie - warunki uczestnictwa od 1 stycznia 2021

    WARUNKI UCZESTNICTWA W SZKOLENIU IZFiA (obowiązujące od 1 stycznia 2021 r., „Warunki Uczestnictwa”)

    Organizator

    Organizatorem Szkolenia jest Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami („IZFiA” lub „Organizator”) z siedzibą w Warszawie przy ulicy Książęcej 4, 00-498 Warszawa, wpisana do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 223836, NIP 521-33-24-692, REGON 015899552.

    Zgłoszenie i udział

    1. Warunkiem uczestnictwa w Szkoleniu jest prawidłowe zgłoszenie udziału, przez które rozumie się wypełnienie formularza zgłoszenia udostępnionego przez IZFiA i przesłanie go do IZFiA najpóźniej w terminie 3 dni przed datą Szkolenia.
    2. Formularz zgłoszenia wymaga podania co najmniej następujących danych uczestnika: imię i nazwisko uczestnika, stanowisko, adres poczty elektronicznej, telefon kontaktowy oraz danych podmiotu dokonującego płatności w zależności od tego czy jest nim uczestnik czy np. jego pracodawca: nazwa, adres, NIP.
    3. Liczba miejsc jest ograniczona i pod uwagę brana jest kolejność zgłoszeń.
    4. Poprzez zgłoszenie udziału uczestnik Szkolenia potwierdza, że zapoznał się z niniejszymi Warunkami Uczestnictwa oraz że jej akceptuje.
    5. Szkolenia IZFiA odbywają się: stacjonarnie w miejscu wskazanym przez Organizatora („Szkolenie stacjonarne”), za pomocą środków umożliwiających porozumiewanie się na odległość – platformy szkoleniowej wybranej przez IZFiA („Szkolenie zdalne”) lub w obu tych formułach łącznie („Szkolenie hybrydowe”). Informacja o formule Szkolenia jest publikowana przez IZFiA w momencie ogłoszenia zapisów na Szkolenie, przy czym IZFiA zastrzega sobie możliwość zmiany formuły w wyjątkowych sytuacjach, o czym poinformuje zarejestrowanych już uczestników.
    6. W przypadku Szkolenia stacjonarnego, poprzez zgłoszenie udziału Uczestnik zobowiązuje się stosować do wszelkich środków bezpieczeństwa, w szczególności sanitarnego, wskazanych przez Organizatora.
    7. W przypadku Szkolenia zdalnego, poprzez zgłoszenie udziału Uczestnik potwierdza, że posiada niezbędne narzędzia umożliwiające uczestnictwo w Szkoleniu tj.: komputer lub inne urządzenie elektroniczne z dostępem do Internetu, aktywne konto poczty elektronicznej oraz oprogramowanie, w tym przeglądarkę internetową, umożliwiające dostęp do platformy szkoleniowej IZFiA i udział w Szkoleniu. IZFiA nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości udziału w Szkoleniu, wynikający z problemów technicznych po stronie Uczestnika.
    8. Dane niezbędne do uzyskania dostępu do platformy szkoleniowej IZFiA i Szkolenia Organizator przekazuje uczestnikowi po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia. Uczestnik zobowiązuje się do nieprzekazywania osobom trzecim danych dostępowych do platformy szkoleniowej IZFiA, bez uprzedniego uzgodnienia z IZFiA.
    9. Powyższe zapisy stosuje się odpowiednio również do Szkolenia hybrydowego.

    Płatność

    1. Poprzez zgłoszenie udziału w Szkoleniu uczestnik zobowiązuje się do zapłaty wynagrodzenia z tytułu organizowanego Szkolenia, wskazanego przez IZFiA w informacjach o Szkoleniu. Kwota netto zostanie powiększona o należny podatek VAT według stawki obowiązującej zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
    2. Płatność wynagrodzenia za szkolenie odbywała się będzie na podstawie prawidłowo wystawionej przez IZFiA faktury VAT, przelewem na rachunek bankowy i w terminie na niej wskazanym. W tytule przelewu należy wskazać numer faktury VAT.
    3. Poprzez zgłoszenie udziału w Szkoleniu uczestnik akceptuje wystawienie i przesłanie faktury VAT w formie elektronicznej na wskazany przez siebie w formularzu zgłoszenia adres poczty elektronicznej, zgodnie z art. 106n ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz upoważnia Organizatora do wystawienia faktury VAT bez podpisu osoby upoważnionej do jej odbioru.

    Rezygnacja / Odwołanie

    1. W przypadku rezygnacji z udziału w Szkoleniu, aby uzyskać zwrot opłaty z tytułu uczestnictwa w Szkoleniu, należy poinformować o tym Organizatora najpóźniej w terminie 5 dni przed datą Szkolenia za pośrednictwem poczty elektronicznej. Rezygnacja z udziału w Szkoleniu w terminie późniejszym niż na 5 dni przed datą Szkolenia lub nieuczestniczenie osoby zgłoszonej w Szkoleniu, nie będzie stanowić podstawy do żądania zwrotu opłaty z tytułu uczestnictwa w Szkoleniu od IZFiA.
    2. W przypadku braku możliwości uczestniczenia osoby zgłoszonej w Szkoleniu, można wskazać inną osobę jako uczestnika Szkolenia, o czym należy poinformować IZFiA najpóźniej w terminie 3 dni przed datą Szkolenia.
    3. IZFiA zastrzega prawo odwołania Szkolenia lub zmiany jego terminu w przypadku braku wystarczającej liczby uczestników lub wystąpienia innych istotnych okoliczności.
    4. W przypadku odwołania Szkolenia przez IZFiA, wniesione opłaty z tytułu uczestnictwa w Szkoleniu zostaną zwrócone, chyba że uczestnik w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji o odwołaniu Szkolenia poinformuje IZFiA za pośrednictwem poczty elektronicznej, że chce wpłacone środki wykorzystać w ramach płatności za inne Szkolenie IZFiA.
    5. Zwrot środków nastąpi bez oprocentowania i odsetek na rachunek bankowy, z którego dokonano płatności na rzecz IZFiA, najpóźniej w terminie 14 dni od dnia poinformowania o odwołaniu Szkolenia.

    Prawa autorskie

    1. Wszelkie prawa autorskie, majątkowe i osobiste, do Szkolenia i materiałów dystrybuowanych w związku ze Szkoleniem przysługują Organizatorowi, bądź osobom prowadzącym Szkolenie we współpracy z Organizatorem. Uczestnik nie jest uprawniony do ich dalszego rozpowszechniania, bez uprzedniej, pisemnej zgody IZFiA.
    2. Uczestnik Szkolenia nie jest uprawniony do utrwalania dźwięku lub obrazu z jego przebiegu bez uprzedniej, pisemnej zgodny IZFiA. W przypadku dokonania takiego utrwalenia bez zgody, IZFiA może zażądać od uczestnika Szkolenia skasowania nagrania lub jeżeli zostało już rozpowszechnione, do zaniechania dalszego rozpowszechniania i usunięcia nagrania z nośników elektronicznych lub z sieci Internet, a także naprawienia związanej z tym szkody.

    Dane osobowe

    Poprzez zgłoszenie udziału w Szkoleniu uczestnik oświadcza, że został poinformowany, o tym że:

    1. administratorem jego danych osobowych jest Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami z siedzibą w Warszawie, ul. Książęca 4, 00-489 Warszawa, poczta@izfa.pl, tel. 22 537 76 30,
    2. jego dane osobowe będą przetwarzane w celu organizacji i przeprowadzenia szkolenia przez IZFiA, dystrybucji materiałów i informacji dotyczących Szkolenia oraz ewaluacji Szkolenia, na podstawie zgody udzielonej przeze mnie poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia,
    3. odbiorcami danych osobowych mogą być w szczególności podmioty świadczące na rzecz IZFiA usługi księgowe, informatyczne, archiwizacji oraz obsługujące Szkolenie,
    4. dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do zrealizowania Szkolenia oraz dochodzenia i obrony przed roszczeniami tj. biegu ogólnych terminów przedawnienia roszczeń liczonych od dnia realizacji Szkolenia,
    5. uczestnik posiada prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przeniesienia danych,
    6. uczestnik ma możliwość wycofania zgody, przy czym wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
    7. uczestnikowi przysługuje uprawnienie wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
    8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi uczestnictwo w Szkoleniu.

    Kontakt

    Szkolenie - certyfikaty

    Uczestnictwo w szkoleniu potwierdzone zostanie certyfikatem, który będzie mógł być wykorzystany w celu udokumentowania doskonalenia umiejętności zawodowych m.in. przez radców prawnych i adwokatów.

    Certyfikat będzie przesłany uczestnikom mailem w formacie PDF.